KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17155295
nr 1715 5295
Bengt Crantz
(1916-2001), Sverige
Oljemålning, "Höst med gamla aplar". Signerad. Olja på pannå, 33x44 cm, yttermått inklusive ram: 46x57 cm
Bengt Crantz, svensk bildkonstnär född 1916, död 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 19:02:46
2/8 08:18:38